Centras

Istorinis baras „CENTRAS” įkurtas 1992 m. (adresu H. Manto g. 40), tebeveikia lig šiol.Verslininkas Šarūnas Jagminas nupirko dirbtuves iš dailininko Ryčio Martinionio ir jose įkūrė barą „Centras“. Pavadinimo potekstė politinė, nes antrajame pastato aukšte (virš baro) buvo įsikūrusi seimo centristų būstinė, vykdavo karšti politiniai debatai, pasitarimai. Čia sėdėjo ir alų gėrė Ozolas, Vaišvila, Šakalas, Andriukaitis, Medalinskas, Bičkauskas ir kiti.

Pats Šarūnas buvo Klaipėdos bohemos dalis, kartais dalyvaudavęs Beno Šarkos sugalvotuose veiksmuose, kaip nuogalių akcija „Menininkai prieš smurtą“ Atgimimo aikštėje 1994 m.

Nuo pat pradžių „Centrą“ pamėgo menininkai. Čia sėdėdavo galerijos „BALTA“ kompanija: Valius Pulokas, Andželika, Rastauskas ir kiti. O vėliau, ne vienerius metus „Baroti“ kompanija rinkdavosi švęsti „Karvelinių“, tai yra dailininko Arvydo Karvelio gimtadienio rugpjūčio 13 d.

Beje, čia buvo pirmoji vieta Klaipėdoje, kur Arūnui Marčauskui ir kitiems duodavo vargan.

Apsilankius bare, galima pamatyti Danieliaus Rusio sieninę tapybą (ant pastato fasado ir viduje), mirusio dailininko siurrealisto Valdo Puzono drobes, mirusio fotomenininko Raimundo Urbono nuotraukų, „Dooooorisų“ Audriaus Jankausko ir Arvydo Karvelio darbų.

Ir, be abejo, jus pasitiks autentiški baro savininkai, lig šiol atliekantys savąją gyvenimo misiją Regina ir Šarūnas Jagminai.