„Klaipėdos bohemos“ archyvas - tai rūsys be dugno. Kiek jame bus aukštų, priklausys nuo žmonių geros valios, - ar pasidalins savo asmeniniais archyvais, ar norės leistis į prisiminimus.

Šios temos rinkimas ir fiksavimas prasidėjo nuo daugelio impulsų, kuriuos patyriau, atvažiavusi gyventi į Klaipėdą. Nieko nepažinojau. Klaipėda prie manęs priauginėjo labai lėtai.

Dabar jau aišku, kad šio archyvo pildymas bus ne vienerių metų procesas.

Laikas, kuris šiame archyve pristatomas, prasideda nuo Gorbio perestroikos. Paskutinio dešimtmečio diskotekų kultūra. Gėlių vaikai „Teatrabaryje“. Sąjūdžio brydės, - vieni aktyvai, kiti dzenbudistiškai. Parodų eksponavimo taisyklių laužymas ir karnavališki hepeningai, nešini sovietinės ideologijos ikonomis. Privačių barų atsiradimas, iš kurių ryškiausias ir jau tapęs istorija – baras „Bohema“. Pirmosios privačios galerijos, iš kurių šiai dienai išliko tik „Baroti“. Klaipėdos menininkams valdžios atiduodami kūrybiniai namai - Darželis, Gliuknamis, Prieplauka - ir po kelių metų atimami... ši šachmatų partija tebesitęsia iki šiol.

Senos nuotraukos tarsi laiko kaukės. Jose vieni iškyla kaip graikiškos vultus, lieka tik iškalbingos mimikos - Čiužinys, Vampas, Žoliaėdis... Kiti įkūnija svarbius ir daugiaplanius personų vaidmenis, kai kurių iš jų Klaipėdos miesto smegenys dar neįvertinę ir neapmąstę. Mirusieji, jie labai svarbūs, jiems dedame atsiminimų atliejas, pomirtines imago. Jų daugėja, bet dar turime laiko pasakyti tai, ką esame sukaupę.

Drąsūs, nežinomi, talentingi ir dingę.

Ambicingos, paslaugios, laukinės, palūžę.

Kunkuliavo daugybė aistrų, visi buvo jauni, gėrė meškos kraują, kagorą ir krupniką, užpildami morkų sulčių koncentratu, narkotikai irgi buvo po ranka, karst nuo karto miestu nusirisdavo mafijos sukeliamų sprogdinimų bangos... ir, aišku, muzika, svinguojanti poetry ir elektroniniai bytai.

Spalvingas, drąsus, beprotiškas laikas, vienus sulaužęs ir išmetęs į postgyvenimo šiukšlyną, kitus inspiravęs, perkeitęs ir sulydęs į unikalias jaudinančias formas.

Kažką šiame archyve rasime, o kažko jau ne... bet sekame pėdsakais, kaip RoRa sekė Remygos pėdsakais Berlyne.

Rašykite ir siųskite nuotraukas šiuo adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ačiū
Sondra Simana